ورود به سایت
شهرداری قم

تاکید بر ارتقای فرهنگ ترافیکی شهروندان

کمیته فنی شورای ترافیک استان قم با حضور معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم، کارشناسان ترافیکی و نمایندگان ادارات ذیربط برگزار شد.

در این جلسه که نمایندگانی از استانداری، شهرداری، فرمانداری، راه و شهرسازی، پلیس راهور و دیگر ادارات مربوطه حضورداشتند مهم ترین مسائل ترافیکی استان قم مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم در این جلسه با بیان اینکه ارتقای فرهنگ ترافیکی شهروندان از ضرورت‌هایی است که تمامی دستگاه‌های استان باید اهتمام ویژه ای نسبت به آن داشته باشند گفت: از مهم ترین مسائلی که روانی ترافیک سطح شهر را تحت تاثیر قرار می‌دهد عدم رعایت فرهنگ صحیح ترافیکی از سوی شهروندان است.

مسیح الله معصومی در ادامه اهمیت ویژه حمل و نقل عمومی برای کاهش بار ترافیکی را مورد توجه قرار داد و افزود: باید مسیرهای عبور و مرو وسائط حمل و نقل عمومی نظیر اتوبوس‌ها را تسهیل کنیم تا شهروندان به استفاده از این نوع وسائط ترغیب شوند.

در این جلسه همچنین طرح‌هایی مانند احداث میدان در بلوار نظامی گنجوی در منطقه ۶ شهری و درخواست اهالی خیابان جمهوری اسلامی در محدوده بیمارستان ولیعصر مبنی بر ایجاد پل عابر پیاده در این محدوده مورد بررسی قرار گرفت.

در خصوص احداث میدان در بلوار نظامی گنجوی در منطقه ۶ شهری این طرح مورد توافق اعضا قرار گرفت.

در ادامه جلسه همچنین درخواست اهالی محدوده بیمارستان ولیعصر (عج) در مورد احداث پل عابر پیاده با موافقت اعضا مواجه شد اما تعیین مسیر محل دقیق پل به بعد از آمار گیری و احصاء نظرات اهالی نسبت به میزان تردد در این محدوده موکول شد.