قم حرم اهل بیت (علیهم السلام)، پایتخت مذهبی و قطب فرهنگی ایران اسلامی

سیب

خـواص سـیب


 
سيب، يكي از سلامت بخش‌ترين خوراكي‌هاي اطراف ما محسوب مي‌شود. از زمان‌هاي گذشته مردم جهان علاقه‌ي فراواني به ميوه‌ها داشتند. طبق نظر مورخان، منشاء اصلي سيب مناطق سردسير شمال اروپا بوده و از آنجا اين ميوه‌ي با ارزش و مفيد به نقاط ديگر جهان منتقل شده است.
سيب يكي از ميوه‌هايي است كه قبل از ديگر ميوه‌ها شناخته شد. تمدن انسان از دير باز با سيب پيوند خورده است. سيب نشانه‌ي عشق و باروري، دوستي، زيبايي، خوش‌بختي، تندرستي، دانايي، خوشي، نيرومندي و ... مي‌باشد.
افرادي كه به طور منظم سيب مي‌خورند، ميزان تندرستي خود را افزايش مي‌دهند و علاوه بر آن از بروز بيماري‌هاي متعددي كه به‌دليل كمبود عناصر حياتي پيش مي‌آيد جلوگيري مي‌نمايند.
سيب سرشار از ويتامين‌ها، تانن، مواد معدني و فيبر (سلولز گياهي) مي‌باشد. تركيبات شيميايي موجود در ميوه‌ي سيب بر حسب نژادهاي گوناگون آن متفاوت است. 
 
سيب در حفظ طراوت و شادابي پوست موثر است
با استفاده از سيب مي‌توان ناراحتي‌هاي شايعي مانند خشكي پوست، ترك خوردگي پوست، رنگ پريدگي و بسياري از بيماري هاي طولاني و مزمن را از بين برد يا نشانه‌هاي آن‌ها را كاهش داد.
فشارخون را منظم مي‌كند
خوردن سيب يا حتي بو كردن سيب باعث كاهش فشار خون مي شود.
بررسي انجام شده توسط دانشگاه (ييل) نشان داد كه تنها يك بار بو كشيدن سيب، فشارخون بيماران را پايين مي‌آورد.
براي دندان‌ها و لثه‌ها مفيد است
اسيدهاي موجود در سيب، هنگام جويدن 
باكترهاي دهان را از بين برده و دندان‌ها و لثه‌ها را تميز مي‌كنند. جويدن يك سيب مانند اين است كه از يك مسواك طبيعي استفاده كنيم. مطالعات نشان مي‌دهند كه سيب قادر است ذرات غذايي باقي مانده در پشت دندان‌ها و لثه‌ها را پاك كرده و فساد دندان و بيماري‌هاي لثه را از شما دور سازد. 
مواد مغذي موجود در سيب باعث تقويت ساختار دندان‌ها مي‌گردد. ميناي دندان را محكم‌تر مي‌سازد و از جرم گرفتن دندان‌ها پيشگيري مي‌كند.
اسيدهاي موجود در سيب، اثر ضدالتهاب و باكتري‌كش بر دندان‌ها و لثه دارند. پژوهش‌هاي علمي نشان داده است كه يك ربع ساعت پس از خوردن آهسته‌ي يك عدد سيب‌ترش حدود ۹۰ درصد و بعد از يك ساعت تقريباً تمامي ذرات ميكروبي موجود در دهان از بين مي‌روند.
جويدن سيب، عضلات فك را قوي‌تر مي‌سازد. آب سيب تازه بدون هر مكملي به دليل اثرات ضد التهاب مواد موجود در آن، دهان شويه‌اي ساده و طبيعي محسوب مي‌شود.
از بروز بيماري نقرس و درد مفاصل پيشگيري مي‌كند
يكي از بيماري‌هايي كه به‌طور مشخص به علت پرخوري و مصرف مداوم منابع حيواني (گوشت قرمز و چربي) و الكل بروز مي‌كند، درد مفاصل و نقرس است.. براي جلوگيري از گسترش و طولاني شدن بيماري، پيروي از برنامه‌ي غذايي فاقد گوشت و چربي، لازم است. هم‌چنين سيب ميوه‌اي بسيار باارزش است؛ چرا كه هم‌چربي چنداني ندارد و هم موجب كاهش اوره مي‌گردد.
سيب خام يا پخته مانع تشكيل اسيد اوريك در بدن مي‌شود و پس از مصرف آن مقدار كلي اسيدهاي ادرار، به ويژه اسيد فرميك افزايش مي‌يابد. از اين رو مصرف آن براي مبتلايان به درد مفاصل و نقرس توصيه مي‌گردد.  
مقوي مغز است​
سيب مقوي مغز است. به همين جهت براي كساني كه كارهاي فكري انجام مي‌دهند مفيد مي‌باشد. به طور كلي سيب به علت
داشتن فسفر،اعصاب و مغز را تقويت مي‌كند.
اثر آرام بخشي دارد
دم كرده ي پوست سيب كه با اندكي عسل شيرين شده باشد، نوشيدني آرام بخشي است
خوردن سيب خام نيز تأثير آرام بخشي بر دستگاه اعصاب دارد.
علاوه بر ويتامين هاي گروه B، منيزيم و فسفر و برخي عناصر ديگر موجود در سيب اثر آرام بخشي بر اعصاب دارد.​