قم حرم اهل بیت (علیهم السلام)، پایتخت مذهبی و قطب فرهنگی ایران اسلامی

ساماندهي بنكداران مواد غذايي در مركز شهر

ساماندهي بنكداران مواد غذايي در مركز شهر

 

سازمان ميادين ميوه و تره‌بار و سازماندهي مشاغل شهري از نهادهاي زيرمجموعه شهرداري قم است كه تسهيلات لازم در زمينه تهيه و توزيع ميوه را فراهم و مشاغل شهري را ساماندهي مي‌كند. اين سازمان در سال ۷۸ به عنوان نهادي تابع شهرداري قم فعاليت خود رادر زمينه ارائه تسهيلات، تهيه و توزيع ميوه و تره‌بار آغاز كرد. براي آشنايي با برخي فعاليت‌هاي اين سازمان با «عليرضا مظفري»، مديرعامل سازمان ميادين ميوه و تره‌بار و ساماندهي مشاغل شهري شهرداري قم به گفت و گو پرداختيم.

سازمان تحت مديريت شما عهده‌دار چه مسئوليتي است؟

باتوجه به اينكه يك‌سري از وظايف را شهرداري نمي‌تواند به‌طور مستقيم ورود پيدا كند بنابراين سازمان‌هاي تابعه در آن زمينه‌ها وارد مي‌شوند كه سازمان ميادين ميوه و تره‌بار از جمله آنهاست و به‌عنوان تهيه كننده فضاي فيزيكي و ارائه خدمات در زمينه ميوه و تره‌بار فعاليت مي‌كند. اكنون ميدان شهيد رجايي، واقع در بلوار شهيد رجايي، روبروي بهشت معصومه (س) براي اين منظور جانمايي شده است. اين ميدان ۱۷ سال قدمت دارد كه نگهداري و تعميرات مجموعه ميدان شهيد رجايي با سازمان ميوه و تره‌بار است.

سازمان ميوه و تره‌بار در زمينه ساماندهي مشاغل شهري چه اقداماتي داشته است؟

با گسترش شهر برخي از صنوف به‌عنوان مزاحمان زندگي شهري محسوب مي‌شوند كه از جمله آنها مي‌توان به‌ صافكاران، آهن فروشان و تعميركاران اشاره كرد كه دراين زمينه مجموعه شهرداري فعاليت‌هاي خوبي را شروع كرده است. از جمله فعاليت‌ها ايجاد شهرك صنوف واقع در جاده قديم نرسيده به شهرك شكوهيه است كه ۹۰درصد پيشرفت دارد. همچنين درحال پيگيري ساخت شهرك خودرويي براي ساماندهي نمايشگاهداران، صافكاران، باتري‌سازان، مكانيك‌ها و صنوف وابسته به خودرو هستيم كه تسطيح و آماده سازي آن صورت گرفته تا بتوانيم بخشي از نمايشگاه‌داران و نمايندگي‌ها و محل‌هاي عرضه خدمات خودرويي را درآن مستقر كنيم، البته اميدواريم با كمك بخش خصوصي اين كار به ثمر برسد. باتوجه به مشكلات ترافيكي كه به دليل وجود عمده‌فروشان مواد غذايي در هسته مركزي و ميدان سعيدي وجود دارد، ساماندهي اين بنكداران نيز در دستور كار قرار گرفته است كه از سال‌هاي گذشته غرفه‌هايي براي واگذاري در ميدان شهيد رجايي تعبيه شده و تاكنون ۶ غرفه را به بنكداران واگذار كرديم تا بار ترافيكي هسته مركزي شهر را كاهش دهيم. همچنين در آينده تعداد بيشتري غرفه واگذار مي‌شود.

سازمان درباره فعاليت مراكز فروش ميوه چه اقدامي انجام داده است؟

در پرديسان ۳ فروشگاه جديد براي رفاه حال مردم راه‌اندازي شد و مجموعه‌اي براي عرضه ميوه وجود دارد كه مردم درحال دريافت خدمات هستند.

كار سورتمه ريلي بوستان علوي به كجا رسيد؟

با ايجاد سورتمه ريلي در بوستان علوي به‌عنوان مجموعه تفريحي موافقت شده و اميدواريم در اواسط سال آينده به بهره‌برداري برسد و زائران و مجاوران اوقات خوبي را با استفاده از آن داشته باشند. 

 

 مجيد عليزاده

۱۳۹۳/۱۱/۲۱

اداره كل روابط عمومي و بين الملل ​